معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس اعلام كرد: مسببین و عوامل اصلی نزاع در شهر كوار شناسایی و تاكنون چهار نفر از آنان دستگیر شده اند.
این معاونت روزشنبه با بیان اینكه مهار و جلوگیری از اینگونه اتفاقات دردستور كار فرماندهی انتظامی استان فارس قراردارد و با مسببان و مخلان نظم و امنیت عمومی قاطعانه و باجدیت برخورد خواهد شد، افزود: دستگیرشدگان دارای سلاح جنگی و ساچمه زنی بودند.
در این گزارش با یادآوری درگیری شش روز پیش چند نفر از افراد مغرض با یك فرد روحانی در شهر كوار و تشكیل پرونده ای در این مورد، آمده است: روز گذشته (جمعه) تعدادی از اهالی بخش كوار و اكبر آباد برای نكوهش عمل ضاربان و دفاع از فرد روحانی به سمت محل نماز جمعه كوار حركت كردند.
نیروی انتظامی فارس افزود:در مسیر حركت این افراد،چند نفراز مخلان نظم و امنیت با قرارگرفتن در مقابل نمازگزاران؛ با پرتاب سنگ به سوی آنها با آنان درگیر شدند كه این درگیری به طرف خیابان های فرعی كشیده شد.
این منبع اعلام كرد: مخلان نظم و امنیت در این درگیری از سلاح شكاری استفاده كردند كه بر اثر تیراندازی تعداد 21 نفر از افراد نمازگزار مجروح شدند و با حضور ماموران انتظامی در محل ضمن متفرق كردن منازعین، نظم و آرامش در محل برقرار گردید.
معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس عنوان كرد: پلیس به مخلان نظم و امنیت اجازه عرض اندام نخواهد داد.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 16 شهریور 1390    | توسط:    |    |